„Nazaret wciąż najlepszy, choć z niewielkim spadkiem”, „ Popularny „Nazaret” w porównaniu do ubiegłego roku zaliczył spadek o cztery miejsca, ale mimo tego nadal jest zdecydowanym liderem w województwie” – głosi kielecka prasa, ale określenie „spadek” to chyba nie jest cała prawda o 14 miejscu naszego liceum w kraju…

Ranking Perspektyw jest najbardziej prestiżowym rankingiem w Polsce. Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników – z wynikami egzaminów zawodowych, daje to zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. W tegorocznym rankingu uwzględniona została rekordowa liczba aż 52 olimpiad krajowych oraz 13 olimpiad międzynarodowych. Kryteria te zostały uwzględnione z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły. 

Utrzymanie się wśród najlepszych szkół jest niezwykle trudne, stąd trudno stwierdzić, że 14 miejsce w kraju jest w jakimkolwiek stopniu porażką, wystarczy sprawdzić miejsca pozostałych, bardzo dobrych przecież, świętokrzyskich liceów oraz w towarzystwie jakich szkół znalazła się nasza szkoła. Warto też zwrócić także uwagę, że dość znacznie poprawiliśmy wynik z matury, co jest wielkim sukcesem. Być może mniej było laureatów olimpiad przedmiotowych, ale wciąż przecież jesteśmy na 11 miejscu w Polsce!

Słowem: możemy być bardzo dumni i cieszyć się kolejny raz z tak wielkiego sukcesu. Zachęcamy do przeanalizowania wszystkich wyników i zapoznania się z tabelami na stronie.

Gratulujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom Gimnazjum i Liceum im. św. Jadwigi Królowej.

 

10.01.2018 XX Jubileuszowy Ogólnopolski Ranking Szkół Średnich