Zgodnie z tradycją w naszej szkole, na początku roku szkolnego uczniowie klas pierwszych liceum są radośnie witani przez starszych kolegów i koleżanki. W tym roku wydarzenie to, zwane otrzęsinami, miało miejsce 3 października.
Odbyliśmy podróż w czasie przez starożytny Egipt, XIV-wieczną Litwę, XVIII i XIX-wieczną Polskę, kolonie Wielkiej Brytanii, front wojenny, XX-wieczne Stany Zjednoczone, aż do 2212 roku. Z paszportem czasowym w ręce biegaliśmy po szkole podzieleni na grupy, szukając sal z atrakcjami. W każdej z nich starsi koledzy i koleżanki przygotowali coś specjalnego, powiązanego z daną tematyką. Spotkaliśmy się z faraonem (niektórzy nawet zamienili się w mumię), wiedźmą, grajkiem, 2 osoby z każdej grupy wzięły ślub na wiejskim weselu, graliśmy z kowbojami w pokera, rzucaliśmy granatami, dziewczyny robiły wyjątkowy makijaż chłopakom i poznaliśmy ludzi z przyszłości. Nie zabrakło quizów, słodkich przekąsek , tańców i śpiewów.
Dzięki naszym kolegom i koleżankom z klasy II A i II B, było wesoło i nikt się nie nudził, a my, nowi uczniowie, poczuliśmy się przyjęci do grona Nazaretu.

Aleksandra Barabasz kl. 1B

Zdjęcia w galerii

3.10.2017 Podróż w czasie i przestrzeni- licealne otrzęsiny.