Adwent to czas, kiedy częściej niż zwykle podejmujemy się dobrych uczynków oraz staramy się pomóc tym, którzy tego potrzebują.

W tym roku nasi uczniowie postanowili również podjąć różne działania, by lepiej przygotować się na Boże Narodzenie.

W odpowiedzi na zaproszenie Diecezjalnego Centrum Wolontariatu przy Caritas Diecezji Kieleckiej nasza uczennica z klasy 3A – Alicja wykonała szalik długości 1,5 metra, który został przekazany osobie samotnej.

Z inicjatywy pani Grażyny prace wykonane na lekcjach techniki podarowane zostały mieszkańcom Domu Opieki Społecznej z ul. Tarnowskiej.

Uczniowie klasy 3a Jagoda i Aleksander wykonali własnoręcznie kartki świąteczne, które wysłaliśmy do mieszkańców DPS przy ulicy Tarnowskiej oraz do Hospicjum.

Z produktów, która zbieraliśmy na początku grudnia wraz z Bankiem Żywności zostały utworzone paczki. Kilka z nich trafiło do mieszkańców DPS-u oraz do najbardziej potrzebujących Rodzin.

Za dar serca i czas poświęcony w imieniu obdarowanych dziękujemy przede wszystkim uczniom, rodzicom, opiekunom i nauczycielom oraz pracownikom Szkoły i Domu Opieki Społecznej za możliwość podjęcia wszystkich działań i poniesiony trud.

Wesołych świąt!

 

 

Adwentowe działania