Klub Młodego Czytelnika

Klub Małego Czytelnika to spotkanie z książką. Chodzą na niego dzieci, które bardzo lubią słuchać opowiadań o przygodach Misia Uszatka. Raz w tygodniu czytamy rozdział z książki „Przygody i wędrówki Misia Uszatka” Czesława Janczarskiego. Następie wspólnie sobie go omawiamy i robimy do niego ilustrację jak najpiękniej umiemy. Na razie czyta nam Pani Magda, ale już niebawem, ci z nas, którzy pilnie się uczą liter, będą mogli robić to sami.  Tak powstaje nowe wydanie, z naszymi ilustracjami, przygód tego pociesznego Misia z klapniętym uszkiem.

 


Dzień Babci i Dziadka 

Dzień Babci to wyjątkowy dzień, to dzień w którym sposób szczególny pamiętamy o naszych kochanych Babciach. Z tej okazji troszkę sobie o ich porozmawialiśmy: co lubią robić, czym się zajmują, jakie są fajne, jak spędzają z nami czas. Każdy z nas uwiecznił swoją ukochaną Babcię na portrecie, który potem został oprawiony w tekturową ramkę również przez nas ozdobioną. Te portrety możecie oglądać w naszej szkolnej galerii. Mamy nadzieję, że będą się one również podobały naszym Babcią, kiedy w piątek 19 stycznia przyjdą oglądać wraz z Dziadkami Jasełka szkolne. A w tym tygodniu powstaną też portrety naszych kochanych Dziadków, którzy swoje święto obchodzą 22 stycznia.


Trzech Króli 

Wielkimi krokami zbliża się do nas wielkie święto Objawienia Pańskiego w tradycji polskiej zwane jako Trzech Króli. Z tej okazji na zajęciach plastycznych poznaliśmy bliżej tych trzech mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Dowiedzieliśmy się również, co oznaczały ich dary przekazane Małemu Jezusowi-złoto, kadzidło i mirra. A oto efekt naszej pracy w podgrupach.


Pomagamy Kacperkowi 

Jak wiecie, my Pierwszaki, bardzo angażujemy się w zbieranie plastikowych nakrętek. Dlaczego? Bo dbamy o nasze środowisko. Ale nie jest to nasz główny cel. Jest nim zbiórka nakrętek na rehabilitację ruchową dla Kacperka Adacha.  Kacperek  urodził się 4 lipca 2014 roku. Przyszedł na świat 3 miesiące za wcześnie, co niestety spowodowało sporo zdrowotnych powikłań. Ma mózgowe porażenie dziecięce, głęboki niedosłuch obustronny (obecnie ma założony jeden implant), nadwzroczność i parę innych dolegliwości. Mimo tego jest ciągle uśmiechnięty, pełen energii  i nigdy nie traci pogody ducha, przez co uczy nas, że niepełnosprawność nie jest tragedią i da się z nią żyć!  Udało nam się osobiście poznać tego dzielnego chłopca, który odwiedził naszą świetlicę.
Nakrętki zbieramy nadal, ZAPRASZAMY wszystkich chętnych do zaangażowania się w ich zbiórkę. Więcej informacji o Kacerku tutaj.

 


Barbórka 2017


 

Renifery

Czas świąt, to czas życzeń i obdarowywania się prezentami. Dlatego też i my, dzieciaki z pierwszej klasy, przygotowujemy prezenty dla naszych Rodziców. Będą to renifery własnej produkcji :). Do ich wykonania potrzebowaliśmy tylko patyczka do szaszłyków, plasteliny, koralików, tekturki i taśmy klejącej, no i naszego zaangażowania. Zobaczcie, każdy jest inny, bo każdy jest indywidualny. Ten śmieszny patyczkowy renifer może być wetknięty w doniczkę z kwiatkiem i będzie rozbawiał naszych rodziców.


Święta.

Na naszym świetlicowym kole plastycznym powstają różnorakie prace. Przed Świętami Bożego Narodzenia mieliśmy dużo pracy: powstały kartki dla osób przebywających w hospicjum, dekorowaliśmy naszą świetlicą wieeeeelkimi choinkami, udało nam się zrobić z kartonu i talerzyka papierowego prawie prawdziwego św. Mikołaja, no i robiliśmy kolorowe choinki z papieru kolorowego. Takie same zrobimy w domu z naszymi rodzicami 🙂


Recykling

Uczniowie klas pierwszych od  pierwszych dni w szkole z wielką ochotą włączyli się w akcję „Dbam o to, co mam”. Wiedzą już jak ważne jest środowisko, w którym żyjemy. Z wielką chęcią więc przystąpili do działania i z dwóch pudeł kartonowych oraz papieru kolorowego powstał Pies i Kot, które dokarmiane są przez nich nakrętkami.