W piątek, 28 września klasa 4a obchodziła Dzień Chłopaka. Od kilku dni o tym święcie informowała gazetka w klasie zawierająca m.in. wierszowane życzenia ułożone przez dziewczynki i wychowawczynię.

Rano pomodliliśmy się za naszych chłopców dziesiątką różańca, a po pierwszej lekcji w towarzystwie p. Marty Czerwińskiej, naszej  szkolnej pedagog, udaliśmy się na długi spacer do Rynku, gdzie w pizzerii Pizza Dominium uczestniczyliśmy w warsztatach. Poznaliśmy historię pizzy, dowiedzieliśmy się jak ją najlepiej przyrządzić, po czym odbyły się zajęcia praktyczne. Każda grupa wg własnych preferencji smakowych przygotowała pizzę, którą prowadzący zajęcia pan upiekł i fachowo pokroił. Degustacja własnoręcznie przygotowanej pizzy odbyła się przy szklance smakowitej herbaty. Zadowoleni i posileni kawałkiem pizzy mogliśmy udać się na dalszą część świętowania do cukierni Bosko, gdzie zajadaliśmy pyszne gofry.

Ponieważ pogoda dopisała, drogę powrotną także pokonaliśmy pieszo. Spacer minął niepostrzeżenie przy wtórze rozmów i śmiechów. Spieszyliśmy się nieco, by zdążyć na matematykę, która miała niecodzienny charakter – wyszliśmy na ulicę Marszałkowską sprawdzać znajomość tabliczki mnożenia u przechodniów.

To był bardzo miło spędzony dzień!

Dzień chłopaka w klasie 4a