Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 28 września 2018 roku szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Nasza szkoła czynnie włączyła się do tej akcji. Uczniowie klas czwartych przystąpili do egzaminów z tabliczki mnożenia. Najlepsi otrzymali Certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia.

W piątek uczniowie weszli również w skład Patroli, które przepytywały młodzież i dorosłych przechodzących ulicą Marszałkowską. Dorośli chętnie uczestniczyli w zabawie, ale najważniejszym okazał się fakt, że znają tabliczkę mnożenia. Wzorowo egzamin zdali również nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Szczególną biegłością wykazała się s. Maria Skawarek – wicedyrektor szkoły. Akcję na pewno powtórzymy za rok 🙂

Jak dobrze znasz tabliczkę mnożenia?