Koło Fotograficzne

W naszej szkole działa Koło Fotograficzne, które kierowane jest do wszystkich uczniów interesujących się fotografią.

Uczestniczący w zajęciach mają możliwość wykonywania zdjęć z wykorzystaniem szkolnego aparatu fotograficznego, bądź przyniesionego własnego sprzętu.

Na spotkaniach zajmujemy się zarówno aktywnym robieniem zdjęć o różnej tematyce (zdjęcia portretowe, martwa natura, krajobrazy, etc.) jak i teorią (obsługa sprzętu fotograficznego, cyfrowa obróbka zdjęć, kompozycja, kadrowanie, etc.).

Zajęcia odbywają się w poniedziałki albo czwartki o godzinie 14.10 (zbiórka chętnych na 1 piętrze przy gablocie „Okiem Obiektywu”) – szczegółowych informacji dotyczących terminów spotkań udziela prowadzący: Jakub Piasecki.

 

Internetowa galeria nazaretańskiego Koła Fotograficznego


Zwycięzcy konkursu „WIOSNA”

1. miejsce Weronika Żyła

2. miejsce Anna Brzezińska

3. miejsce Maciej Ciułek


KONKURS FOTOGRAFICZNY „WIOSNA”

Nazaretańskie kółko fotograficzne ogłasza konkurs fotograficzny. Tematem konkursu jest szeroko rozumiana „WIOSNA”.

Temat jest otwarty do kreatywnej interpretacji – może to być przykładowo zdjęcie wiosennego krajobrazu, fotografia makro, portret z wiosennym tłem albo inny kadr z jakimś akcentem wiosny, bądź symbolicznym odniesieniem do niej.

Konkurs ma charakter wewnątrzszkolny – kierowany jest do uczniów liceum oraz gimnazjum Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek w Kielcach.

Dozwolone jest użycie wszelkich urządzeń rejestrujących obraz – aparaty analogowe i cyfrowe (lustrzanki, kompakty, smartfony), a także późniejsza cyfrowa obróbka obrazu.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 zdjęcia.

Zdjęcia w pełnej rozdzielczości (minimalna wielkość krótszego boku to 2000 px, rozdzielczość 300 DPI) należy przesyłać w plikach JPG na adres: fotokolko@wp.pl

Zgłoszenia można nadsyłać do dnia 1 czerwca 2017 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Dnia Szkoły 9 czerwca 2017 roku. Zwycięskie prace zostaną wywieszone w gablocie szkolnej, a wszystkie nadesłane zdjęcia będą umieszczone na stronie internetowej kółka fotograficznego (www.flickr.com/fotokolkonazaret).

Dla zwycięzców przewidziane są symboliczne nagrody.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować drogą elektroniczną na adres: fotokolko@wp.pl

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do nadsyłania swoich zdjęć!