Wtorek, 26 września 2017 r.

Godzina 5.55 nad ranem może sen przyjdzieeee, nie raczej zbiórka na dworcu PKP, a że humory dopisywały od samego rana, to o odespaniu w trakcie podróży mowy nie było. Naszym celem była Częstochowa, a konkretnie Jasna Góra, gdzie mieliśmy brać udział w XVII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą do Ducha Świętego, po której rewelacyjną konferencję o podejmowaniu życiowego powołania wygłosił ks. Wojciech Węgrzyniak. Wiele cennych myśli utkwiło nam w głowach. Potem nie zgadniecie… ksiądz raper, ze świetnym zdartym głosem, który jak sam powiedział jest „efektem pracy w gimbazie”. Jak ktoś chce go poznać, to za rok pewnie też będzie, można wtedy pojechać i rapując pomodlić się.

Po przerwie wysłuchaliśmy świadectwa o zabitej w Boliwii dziewczynie z Gliwic, która wyjechała na misje, by Ameryce Południowej pomagać ubogim dzieciom.

Później była Adoracja Najświętszego Sakramentu. W modlitwie pomagały nam nie tylko głębokie rozważania, ale genialny śpiew młodzieży z Oświęcimia. Szok, było nas tam około 2 tysięcy, a kiedy były chwile ciszy, to można było usłyszeć bicie swojego serca.

Przed obiadem była jeszcze Msza Święta, na którą przeszliśmy do Bazyliki na Jasnej Górze.

A potem jeszcze tylko kolejka (jak w PRL-u, naprawdę!) po pyszny obiadek, który szybko pochłonęliśmy. Chwilę przerwy wykorzystaliśmy na modlitwę u Matki Bożej, spacer i nim się zorientowaliśmy trzeba było wracać.

Nawet się nie zorientowaliśmy, że droga minęła i tak szybko wróciliśmy do Kielc.

Do zobaczenia za rok! Warto!

Na stronie Biura Prasowego Jasnej Góry można posłuchać wygłoszonych konferencji KLIKNIJ TUTAJ 

Zdjęcia w galerii.