Święta Katarzyna cieszy się od pewnego czasu popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Także klasa 2B wybrała się tam w dniach 3-4 listopada. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania neolitycznych kopalni krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich. Przygotowani merytorycznie przez Dawida i Adama wiedzieliśmy prawie wszystko o rewolucji neolitycznej, a na miejscu – wędrując trasą nadziemną i podziemną – mogliśmy zobaczyć jej dowody. Wędrówkę kontynuowaliśmy po przyjeździe do Świętej Katarzyny – stąd, prawie natychmiast, w szybkim tempie wybraliśmy się na Łysicę. Piękna, malownicza trasa sprzyjała rozmowom na tematy przyrodniczo-biologiczne, a także literackie i filozoficzne.
Ważnym elementem naszej wycieczki były kilkugodzinne (podzielone na dwa dni) zajęcia integracyjno – komunikacyjne, przygotowane przez p. Magdalenę Drezno, która razem z naszą wychowawczynią
s. Iwoną, chętnie podjęła się opieki. Zajęcia dawały możliwość integracji poprzez interesujące zadania, przez które mogliśmy lepiej się poznać i rozmawiać ze sobą, a serdeczność, profesjonalizm i ogromna kreatywność p. Magdy bardzo w tym pomagała.
Drugiego dnia, przygotowani merytorycznie przez Antka i Michała, wybraliśmy się Drogą Królewską
z Nowej Słupi na Święty Krzyż. Klasztor przywitał nas biciem dzwonów a sama góra bardzo silnym wiatrem. Tym chętniej niektórzy wypili kawę w przytulnej kawiarni, a inni w tym czasie wędrowali po krużgankach. Od naszego przewodnika – ojca oblata – dowiedzieliśmy się o historii tego najstarszego sanktuarium w Polsce, a niektórzy przypomnieli sobie, że już tutaj byli. Pobłogosławieni relikwiami Krzyża Świętego wybraliśmy się w drogę powrotną, tym razem do Huty Szklanej. Spacer niezapomniany, bo byliśmy jedynymi wędrującymi, zmrok zapadł już dawno, a szumiące w ciemności drzewa stwarzały niepowtarzalną, tajemniczą atmosferę. Na parkingu czekał już na nas autobus, którym wróciliśmy do Kielc.